Küçük bir cesaret oyunu hayatına mal oldu: Şaka olarak başlayan olay trajediye dönüştü

Bahçe salyangozunu yiyen çocuk hayatını kaybetti

19 yaşındaki ragbi oyuncusu Sam Ballard, arkadaşlarının meydan okumasını kabul ederek salyangoz yedi. Ancak salyangoz akciğer kurduna yakalanmış ve çocuğun eozinofilik meningoensefalit adı verilen bir menenjite yakalandıktan sonra 420 gün boyunca komaya girmesine neden olmuştu.
Genç ragbi oyuncusu Sam Ballard, doğum günü partisindeki bir cesaretin trajik sonuçlara yol açmasından önce yaşamak için her şeye sahipti.
Arkadaşları tarafından teşvik edilen 19 yaşındaki çocuk, sümüklüböcek yeme zorluğunu kabul etti. Ancak fare akciğer kurdu ile enfekteydi ve eozinofilik meningoensefalit adı verilen bir menenjit çeşidine yakalandıktan sonra 420 gün boyunca komaya girmesine neden oldu.
Sam uyandığında beyninde, belden aşağısının felç olmasına ve tekerlekli sandalyeye mahkum kalmasına neden olan ciddi bir enfeksiyon geçirdi. Annesine “Seni seviyorum” dedikten sonra 29 yaşında öldü.

The Project programında 2010’da gerçekleşen partiyi hatırladı: “Oturuyorduk, akşamın tadını çıkarıyorduk, kırmızı şarabın tadını çıkarıyorduk, yetişkinler gibi davranmaya çalışıyorduk ve sonra bir sümüklüböcek içeri girdi. Konuşma şu şekildeydi: ‘Yapabilir misin ? Bunu yiyecek misin?'”Sam gitti. İşte böyle oldu.”
Sam’in annesi Katie Ballard, Avustralya’daki Daily Telegraph gazetesine verdiği demeçte, erkekleri cesaretlerinden ya da oğlunu bu olaydan dolayı suçlamadığını ve olayın olduğu gece onların sadece “arkadaş olduklarını” ekledi.
Bir izleyici şunları söyledi: “Bu sadece korkutucu değil, aynı zamanda üzücü. Huzur içinde yat Sam.”
Bir diğeri şöyle yazdı: “Bu hikayeyi her gördüğümde beni öldürüyor. O kadar mutlu bir adama benziyordu ki… hiç kimse bunun kadar travmatik bir şeyi deneyimlemeyi hak etmez.”
“Hepimiz bazen aptalca şeyler yaparız ve bahse girerim insanların büyük çoğunluğu, bu videoyu izlemeden önce bir sümüklüböcek yemenin Sam’in başına gelenler kadar korkunç bir şeye neden olabileceğini asla düşünmezdi.”
Biri şunu paylaştı: “Gençken, çoğu zaman eylemlerimizin potansiyel sonuçlarını göz önünde bulundurmakta başarısız oluruz. Sam, bir grup insanı mizahlandırma girişiminin bedelini çok ağır öder… İnsan ancak başkalarının da bundan ders almış olmasını umabilir. Bu dersin bedelini Sam sonunda hayatıyla ödedi.”
Ölümcül cesaretten önce Sam, Sidney, Avustralya’daki lisesinde yükselen bir ragbi yıldızıydı ve “arsız bir larrikin” olarak tanımlanıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir