TCMB Başkanı Erkan ve Bakan Şimşek’in sıradaki durağı Marakeş! Ekonomi yönetimi bugün Fas’a gidiyor.

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek 3 gün Marakeş’te olacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın ziyaretleri devam ediyor. Bu kapsamda Şimşek ve Erkan, Uluslararası Para Fonu ve Dünya Bankası’nın yıllık toplantılarına katılacak.

Yıllık toplantılar 50 yılın ardından ilk kez bir Afrika ülkesinde yapılıyor. 190 ülkeden maliye bakanları, merkez bankası başkanları, özel sektör temsilcileri ve fon yöneticileri bu toplantılarda bir araya geliyor.

Daha önce yapılan açıklamalara göre Şimşek ve Erkan, yatırımcılarla da görüşmeler gerçekleştirecek. Buna göre görüşme takviminde Blackrock, JPMorgan ve Deutsche Bank yöneticileri de yer alıyor.

Bakan Şimşek son olarak Londra’da yatırımcılar ile buluşmuş, Bank of America (BofA) analistleri ise Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile yabancı fon yöneticilerinin bir araya geldiği Londra toplantısına ilişkin bir not yayımlamıştı.

Notta toplantıya katılan farklı profildeki yatırımcıların görüşleri aktarılmıştı. Buna göre piyasa katılımcılarının Türkiye için risklerin devam ettiğini ancak Bakan Şimşek’in ikna edici mesajlar verdiğini düşündükleri bildirilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir