Gurbetteki Zonguldaklılar Siyasi Çalışmalara Hız Verdi

Gurbetteki Zonguldaklılar, ZONDEF Zonguldak Dernekleri Federasyonu Siyaset Komisyonu öncülüğünde siyasi çalışmalarına hız verdi.

ZONDEF Başkanı Ziya Öncan başkanlığında 26 Kasım 2023 Pazar günü ilk defa gerçekleştirilen Siyaset Komisyonu toplantısından sonra, Gurbette yaşayan Zonguldaklıların 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde farklı siyasi partilerde belediye başkanı, meclis üyeliği gibi görevlere aday olmaları için ve aynı zamanda çok farklı yerlerde muhtarlıklara aday olmaları için detaylı bir şekilde çalışmalar yapıldı.

Gelişmeler hakkında bilgilendirme yapan ZONDEF Genel Başkanı Ziya Öncan, “ZONDEF olarak ilk defa bu boyutta gerçekleştirilen Siyaset Komisyonu çalışmaları ile Gurbetteki Zonguldaklıların Siyasette daha aktif olmaları için yoğun bir mücadele içerisindeyiz. Çok sayıda hemşehrimiz farklı siyasi partilerden farklı görevlere ve aynı zamanda çok çeşitli mahallelerden muhtarlıklara adaylıkları söz konusu. Bu ulvi görevlere talip olan tüm hemşehrilerimize üstün başarılar diliyoruz. Gurbette Zonguldaklı siyasetçilerimizin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bizlerde Zonguldak Dernekleri Federasyonu olarak her daim yanları olarak, en büyük destekçileri olmaya devam edeceğiz” dedi. – ZONGULDAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir