Bu 3 Altcoin Yükseliş Sinyalleri Veriyor: Güçlü Artışlar Mümkün!

Kripto analisti David, NEAR fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam etmesini bekliyor. Bu arda güçlü artışa rağmen lider altcoin sadece 4 dolar ile yıllık zirvesine ulaşamadı. Analist Valdrin Tahiri, bunun bu hafta mümkün olabileceğini söylüyor. Bir diğer analist Arman Shirinyan, ADA için bir ‘Golden Cross’dan bahsediyor.

NEAR fiyat tahmini: Altcoin güçlü bir ralliye hazır!

Near Protocol (NEAR) fiyatı, 1,2 dolar (yeşil elips) seviyesindeki yatay destek bölgesinin altında bir sapma yarattığından beri yükseldi. Bu tür sapmaları genellikle keskin artışlar takip eder. Nitekim bu artış, NEAR fiyatının 1,6 dolarlık önemli direnç bölgesinin üzerine çıkmasına yardımcı oldu. Ayrıca, geçen hafta bunu destek olarak teyit etti (yeşil ok).

Özellikle, teyit mumu uzun bir alt fitile ve önemli bir işlem hacmine sahiptir. Bu, önceki düşüş trendinin sona erdiğini ve yeni bir yükseliş trendinin oluştuğunu gösteren son derece yükseliş eğilimli bir gelişmedir. Haftalık RSI (Göreceli Güç Endeksi) uzun vadeli direnç çizgisinin üzerine çıktı. Ayrıca, 50 seviyesinin üzerine yükseldi. Bu da yükseliş olasılığını destekliyor. Yukarı yönlü ivme devam ederse altcoin fiyatı, mevcut fiyattan %60,89 daha yüksek olan 2,7 dolar seviyesindeki bir sonraki önemli direnç bölgesine yükselebilir.

NEAR haftalık grafik. Kaynak: TradingView

En olası senaryo, NEAR fiyatının gelecekte de yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Ancak altcoin, yükseliş trendine devam etmeden önce 1,48 dolar-1,54 dolar aralığına doğru bir düzeltme yaşayabilir.

ETH fiyat tahmini: Yeni yılın zirvesine ulaşacak mı?

Elliott Wave teorisini kullanan teknik analistler, trend yönlerini belirlemek için yinelenen uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini inceler. Haftalık grafik, altcoin fiyatının 1.950 dolardaki uzun vadeli yatay dirençten çıkmasına karşılık gelen, oldukça olumlu bir görünüme sahip. Bu analiz, ETH’nin şu anda Haziran 2022’de ortaya çıkan beş dalgalı bir yükseliş döngüsünün (siyah) üçüncü dalgasında olduğunu işaret ediyor. Beyaz renkle özetlenen alt dalga ilerlemesi, ETH’nin şu anda üçüncü alt dalga içinde olduğunu gösteriyor.

Artışı, 50’nin üzerine yeni çıkan haftalık RSI da destekliyor. Birinci ve üçüncü dalgalara 1:1,61’lik bir oran vermek, 3.250 dolarlık bir yüksekliğe yol açar. Bu, 3.500 dolarlık uzun vadeli dirence çok yakın. Buna ulaşmak için Ethereum fiyatının %65 oranında yukarı yönlü hareket etmesi gerekiyor.

ETH Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, bu yükseliş ETH fiyat tahminine rağmen, 1.950 dolarlık uzun vadeli direncin altında bir haftalık kapanışın kırılmayı geçersiz kılacağını belirtmek çok önemli. Bu durumda altcoin için en yakın destek olan 1.200 dolara %40’lık bir düşüş mümkün.

ADA fiyat tahmini: Altcoin ‘Golden Cross’u boyuyor!

Cardano (ADA), Üstel Hareketli Ortalama (EMA) ‘Golden Cross’ olarak bilinen önemli bir teknik formasyon çizdi. Bu formasyon, geleneksel olarak piyasada bir boğa sinyali olarak görülür. Bu teknik olay genellikle yeni bir yükseliş trendinin başladığının göstergesi olarak kabul görür. ADA söz konusu olduğunda, son piyasa davranışındaki daha geniş pozitif momentumla uyumlu. Bu arada, Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesi, sinyal çizgileri ve histogramların artan satın alma baskısına işaret ediyor. Bu da yükseliş hissini destekliyor. Yani, ‘Golden Cross’un ortaya çıkması için elverişli bir ortam.

ADA fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

ADA için, Golden Cross’un oluşumu yeni alım ilgisini çekebilir. Bunun da potansiyel olarak altcoin fiyatını bir sonraki direnç seviyelerini test edecek şekilde yükseltmesi mümkün. Bununla birlikte, piyasa duyarlılıktaki hızlı değişimi sindiriyor. Bu ortamda, varlıkların böyle bir geçişten kısa bir süre sonra geri çekilmesi alışılmadık bir durum değil.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir