25 partiyi hedef göstermişti… Destici’den geri adım: Hiçbir partiyle problemimiz yok ve olamaz

Destici, BBP Sivas Belediye Başkan adayı Adem Uzun’un tanıtımı için 4 Eylül Spor Salonu’nda düzenlenen toplantıda, ülkenin terörle, teröristlerle, vatan hainleriyle mücadelesinin tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun terörle mücadele konusundaki söylemlerini hatırlatan Destici, bu dönemde terörün tüm unsurlarına karşı topyekun mücadele edildiğini belirtti.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Filistin’de, Gazze’de soykırım gerçekleştirdiğine dikkati çeken Destici, terörist İsrail’i lanetlediklerini dile getirdi.

“Doğu Türkistan’dan Filistin’e, nerede bir kanayan yara varsa bizim yaramızdır.” diyen Destici, onu dindirmek için mücadele ettiklerini, etmeyi de sonuna kadar sürdüreceklerini kaydetti.

Destici, İsveç’in, terör örgütü üyelerini ülkesinde barındıran, sahip çıkan, başta Kur’an-ı Kerim olmak üzere Hazreti Peygambere, değerlerine hakaret eden, ayaklar altına alan, çirkin emellerde bulunanları koruyan ve kollayan bir ülke olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“İsveç, Türkiye’ye verdiği taahhütlerin tamamını yerine getirene, tüm terör örgütü uzantılarını ülkesinden çıkarana, ülkesinin anayasa ve yasalarını değiştirerek Kur’an başta olmak üzere kutsallarımıza hakareti suç sayana kadar NATO’ya girişine ‘evet’ dememeliydik. Maalesef TBMM’de parti grupları bunu kabul ettiler. İnşallah sonu Yunanistan gibi olmaz ve Türkiye bunun da bedelini ödemek zorunda kalmaz.”

Destici, vatandaşların ve emeklilerin problemleri, çiftçi ve esnafın da beklentileri olduğunu ifade etti.

KİT’lerdeki 90 bin çalışanın da haklı olarak kadro taleplerinin bulunduğunu aktaran Destici, dünde de bugün de onların yanlarında olduklarını, kadro alınana kadar da yanlarında bulunmaya, sesleri olmaya devam edeceklerini söyledi.

Destici, en düşük emekli maaşının da asgari ücret seviyesinde olması gerektiğini savundu.

BBP’li belediyenin 2009-2014 döneminde Sivas’ta yaptığı çalışmaları anlatan Destici, sahipsiz köpekler konusunu kendi dönemlerinde çözdüklerini öne sürdü.

“SİYASET BİR MESLEK, BİR KAZANÇ KAPISI ASLA OLMAMALIDIR”

Siyasetin insanı daha mutlu, özgür, sağlıklı ve müreffeh yaşatmak için bir vasıta olduğuna işaret eden Destici, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Siyaset bir meslek, bir kazanç kapısı asla olmamalıdır. Ülkemizin ve milletimizin yaşadığı her problemde herhangi bir siyasi partinin yanında değil, seçilmiş, meşru, Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinin yanında olun. Yani devletin, ülkenin ve milletin yanında olun. Nerede olacağımız ve olmamız gerektiği konusunda bir an bile tereddüt etmedik. Hiçbir siyasi partiyle uzantıları hariç problemimiz yok ve olamaz. Sadece bir yerde yanlışlık, hata görürsek uyarınız. Bu da bizim vazifemizdir.”

Programa, BBP Genel Başkan yardımcıları Bülent İspir, Durmuş Boztuğ, Emin Serin, Uğur Bulut, Tevfik Eren, Alperen Ocakları Genel Başkanı Ali Can Kocaman, Kadın Kolları Başkanı Dilek Keskin, MYK üyeleri ve partililer katıldı.

NE OLDU

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, geçtiğimiz günlerde 25 muhalefet partisini terörle ilişkilendirmesi infiale yol açtı. Birçok siyasetçi paylaşıma yanıt verirken Destici tepkiler için “Yarası olan gocunur” yorumunu yaptı.

Destici’nin topyekûn tüm muhalefeti PKK terörüyle ilişkilendirdiği paylaşımı şöyle idi:

“Terör örgütüyle sadece dağda mücadele etmek, kökünü kazımak ve bitirmek için yeterli olmaz.

Terörün, başta siyasi uzantıları olmak üzere bütün unsurlarıyla mücadele edilmelidir.

Devlet güvenlik başta olmak üzere diğer kuruluşlarıyla terör örgütüne karşı amansız bir mücadele verirken , AYM’nin ‘tarafsızlık ve hukuk’ bahanesiyle, bu mücadeleye zarar verecek kararların altına imza atması, HDP’nin kapatılması ve hazine yardımının kesilmesi gibi, beklenen ve acilliyeti olan kararları almaması ya da alamaması, terör savunuculuğundan cezası kesinleşenlerle ilgili her defasında hak ihlali kararı vermesi kabul edilemez.

Devlete, ülkeye ve millete saldırı söz konusu olduğunda, herkes ve her kurum taraftır ve taraf olmak mecburiyetindedir.

Bu durum siyasi partilerimiz için de geçerlidir.

Terör örgütünün siyasi uzantılarıyla dirsek temasında olanların, kırmızı halılarla karşılayıp işbirliği yapanların, elebaşlarına her fırsatta selam gönderenlerin, bugün terörü kınaması, şehitlerimizi anması samimiyetlerinin sorgulanmasına sebep olmaktadır.

Terörü ve terör örgütlerini savunan 500’den fazla sözde milletvekilinin dokunulmazlık dosyası Meclis’te oylanmıyorsa; Meclis Başkanlık Divanında, idare heyetinde, Meclis sıralarında terör savunucularının oturmasına müsaade ediliyorsa; hatta bunlarla kuliste kahve-çay içip muhabbet ediliyorsa ve bu hainlerde ellerini kollarını sallayarak meclis koridorlarında fink atıp, Meclis kürsüsünden devlete, kahraman ordumuza parmak sallıyorsa; Meclis’te bulunan diğer siyasi partiler terörle mücadele de görevini yapmıyor demektir.

Seçimlerde terör örgütünün siyasi şubesi ile işbirliği yapıyorsanız; onların işbirliği yaptıkları ile ortaklık ediyorsanız; birtakım menfaatler için mutabakat metinleri imzalıyor ve bir kaç bakanlık-koltuk için PKK’nın, TİKKO’nun, DHKPC’nin partileri ile aynı adaya oy istemişseniz; bugün yaptığınız sahte kınamaların milletimiz nezdinde hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur.

Kimse unutmasın: Türkiye Cumhuriyeti devletini ve Türk milletini terör eylemleriyle teslim almaya çalışanlar hüsrana uğrayacaktır.

‘Daha dün 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde hepiniz bir aradaydınız”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir