16 yaşındaki futbolculara saldıran taraftar tutuklandı

U16 Gelişim Ligi’nde Bornova 1877-Altay arasında İzmir Bornova İlçe Stadı’nda oynanan karşılaşma öncesi sahaya girip Altaylı genç oyunculara tokat ve tekme atan Göztepe taraftarı saldırgan C.A.Z. (20 ) tutuklandı. Daha önce de “Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun” kapsamında ceza alan C.A.Z, nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı.

DHA’nın haberine göre, Bornova İlçe Stadı’nda 25 Şubat Pazar günü U16 Gelişim Ligi’nde Bornova 1881-Altay genç takımları arasındaki maç öncesinde sahaya giren taraftarın hareketleri sosyal medyada gündem olmuştu.

Göztepe taraftarı olduğu tespit edilen 20 yaşındaki C.A.Z, maça çıkmak üzere olan Altaylı genç futbolcuları saha içine girerek tehdit etmiş, bir sporcuya ise yumruk ve tekme atmıştı. Yaşanan bu olaydan sonra polis ekipleri kısa süre içinde zanlıyı yakalamıştı.

C.A.Z karakolda geçirdiği 1 gecenin ardından dosyası hazırlanıp nöbetçi 6’ncı Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarıldı. C.A.Z, Bornova İlçe Stadı’nda yaptığı olaylar neticesinde “basit yaralama”, “spor alanlarında taşkınlık yapılması ve tesislere zarar verme”kle suçlandı. Hakimlik, saldırganın tutuklu yargılanmasına karar verdi.

Kararın ardından C.A.Z., Menemen T Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir