TOKİ duyurdu: Kurada adı çıkmayanlara 500 TL para iadesi yapılacak! Peki 500 TL’yi nasıl alacaksınız? Önemli IBAN detayı…

TOKİ’nin “İlk Evim, İlk İş Yerim” kura çekimlerine katılabilmek için 500 TL ödeme yapılması gerekiyordu. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliğin Bakanlığı tarafından yürütülen süreçte kura çekimlerinin artık sonlarına gelindi.

KURADA ADI ÇIKMAYANLARA 500 TL BAŞVURU ÜCRETLERİ GERİ ÖDENECEK

Kura çekimleri sonrasında listede adı olmayan başvuru sahipleri ücret iadesi alabilecek. 500 TL olan başvuru ücreti hak sahibine teslim ediliyor.

500 TL’LİK GERİ ÖDEMEYİ NASIL ALACAKSINIZ?

Kura aşamasının tamamlanmasıyla birlikte 500 TL geri ödemenin nasıl alınacağı ise merak konusu oldu. Şu anda “başvuru ücreti geri ödemesi ne zaman?” gibi sorular çok merak ediliyor.

TOKİ BAŞVURU İADESİ BAŞLATTI

Başvuru sürecinin iadesinden haberi olmayan vatandaşlar için TOKİ’den açıklama geldi. TOKİ sosyal konut projesinden faydalanabilmek için 500 TL ön kayıt ücreti veren adayların kurada ismi çıkmazsa başvuru ücretini geri alacaklar.

500 TL NASIL GERİ ALINACAK?

Ücret iadesi sürecinde TOKİ sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yaparak paraların nasıl alınabileceğini duyurdu. TOKİ; kura çekiminden 5 gün sonra iade edileceğini, iadenin de banka şubeleri veya ATM’ler üzerinden alınacağını duyurdu.

BAŞVURU İADESİ HANGİ BANKALARDAN ALINIYOR?

TOKİ sosyal konut için başvuruların yapıldığı Halk Bank ve Ziraat Bankası üzerinden yapılan ödemeler tekrardan alınabiliyor. İnternet üzerinden bankaların resmi internet sayfalarında yer alan kısımda direkt olarak başvuru iadesini IBAN üzerinden de alabilirsiniz. Kura sonucunun belirlenmesi ile birlikte başvuru ücret iadesini almaya da hak kaznaıyorsunuz. Banka ile iletişime geçen adaylar 500 TL ücret iadesini kolaylıkla alabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir