Modern pentatlonda tarihi zaferin ardından hedef olimpiyat madalyası

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Veli Ozan Çakır, Dünya Kupası’nda milli pentatletler İlke Özyüksel ve Buğra Ünal’ın karışık bayrak yarışında kazandığı altın madalyayı değerlendirdi.

Milli sporcuların Türkiye’nin modern pentatlonda bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük başarıya imza attığını vurgulayan Çakır, “Ankara’daki şampiyonluk, önce Polonya’nın Krakow kentinde düzenlenecek Avrupa Oyunları’ndan gelecek kotanın, ardından 2024 Paris Olimpiyatları’ndan ülkemize getirmeyi hedeflediğimiz madalyanın ilk adımı” diye konuştu.

Türkiye’nin çoklu spor branşlarından modern pentatlonda uluslararası başarılara imza atmaya devam ettiğini dile getiren Çakır, “Büyükler kategorisinde gelen ilk şampiyonluğumuz, yeni bir tarihi zafer. Bu, bizim bugüne kadar aldığımız en değerli madalya oldu. Gerçekten emeklerimizin karşılığını aldığımız, bizi çok duygulandıran bir başarı kazandık” ifadelerini kullandı.

“BAŞARILARIN DEVAMI GELECEK”

Modern pentatlon branşında elde edilen derecelerin “Tesadüf eseri” olmadığına dikkati çeken Veli Ozan Çakır, İlke ve Buğra’nın aldıkları madalyaların yanı sıra alt yaş kategorilerindeki sporcuların da “İstikrarlı” başarılara imza attığını kaydetti.

Başarıların son yıllarda üzerinde hassasiyetle durulan yeni ve bilimsel bir antrenman programlamasının sonucu olduğunu anlatan federasyon başkanı, şöyle devam etti:

“Federasyon olarak istikrarlı bir yola girmiş durumdayız. Çalışmalarımızı sistemli ve düzenli bir şekilde sürdürdüğümüz sürece bu başarıların devamı gelecek. Polonya’nın Krakow kentinde düzenlenecek Avrupa Oyunları’nda olimpiyat kotasını alıp 2024 Paris Olimpiyatları’nda kürsüde olmayı hedefliyoruz. Sadece modern pentatlon alanında değil, çoklu spor dallarındaki ilk olimpiyat madalyasını ülkemize getirmek gibi bir hedefimiz var. Bunu çok istiyoruz ve tüm çalışmalarımızı buna göre yapıyoruz.” (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir