Mansur Yavaş: Birileri tweet atar, biz anlarız ki müfettiş gelecek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Sözcü TV yayınına katılarak gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

‘Cumhurbaşkanı Yardımcısı olduklarında çift maaş alacaklar’ iddiasına yanıt veren Yavaş, “Cumhurbaşkanı yardımcılığı ile belediye başkanlığının bir arada yapılmasına yasal bir engel yok. Ama şunu söyleyelim, biz çift maaş almayız” dedi.

“Biz seçilirsek beka giderdi, TC tabelasını biz astık. İstanbul gidince Kudüs gidiyordu, ümmete bir şeyler oluyordu. Hiç kimseye bir şey olmadı. Şimdi de aynı propaganda başladı. ‘Biz gidersek şu olur, bu olur.’ Onlar ülkeyi ne kadar seviyorsa, en az onlar kadar seviyoruz” ifadelerini kullanan Mansur Yavaş’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

– Şu ana kadar yüzlerce şikayet. Biz artık alıştık. Sayıştay raporunda tenkitler olur, cevabı sorulur, cevaplar verilir. Bizimki öyle değil. Daha sorular sorulduğu anda basının önüne düşer, birileri tweet atar ‘şöyle olmuş, böyle olmuş’ diye. Biz anlarız ki müfettiş gelecek. Müfettiş gelir, inceler, bakar ki hiçbir şey yok. Şu ana kadar bizim dönemden adliyeye intikal eden bir tek dosya yok. O kadar iddialar yapılıyor, müfettişler geliyor… Ama inşallah bu devirler geçecek. Çünkü ben herkesin adil olmasını isterim. Varsa bir suç ya da hata bunun müeyyidesini görmeli.

– Gökçek, başkanlık konutunu satın almış. Biz buna soruşturma açtığımız için bize müfettiş geldi. Müfettiş soruşturmaya gerek yok diye rapor yazdığı halde Danıştay’a gidip bizim için soruşturma izni aldılar. ‘Üstüne gitmeyin, soruşturmayın’ diyorlar.

– Biz Sayın Gökçek’i şikayet ettik. Mülkiye müfettişleri olayı incelemeye geldi. Bizim müfettişleri yargılamaya kalktı. Kavga ettim müfettişle. Yani bize ‘soruşturmayın’ diyorlar.

– İçişleri Bakanı, Ankapark’ta ‘kamu zararı yoktur’ diyerek soruşturma izni vermedi. Eğer Ankapark’ta kamu zararı yoksa, nerede var?”

– (Yolsuzluk dosyalarından neden sonuç çıkmıyor?) İnşallah herhalde 15 Mayıs’ı bekliyor hepsi. 3-4 katrilyonluk yolsuzluğu yargıya verdik. Bizim görevimiz bulduğumuz yolsuzluğun üzerine gitmek, ondan sonrası yargının işi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir