Dev Bitcoin Tahmincisi: Bu Seviyelere Düşeceğiz!

Popüler bir kripto para analisti olan Credible Crypto, piyasa değeri ile en büyük kripto para olan Bitcoin (BTC) hakkında yeni bir açıklama yaptı. İşte analistin BTC’ye yönelik en son beklentileri…

Credible: Bitcoin, parabolik dalgalanmaya hazırlanıyor

Credible olarak bilinen önde gelen bir analiste göre, Bitcoin’in son dönemdeki cansız fiyat hareketi önemli bir parabolik dalgalanma için zemin hazırlıyor olabilir. Yeni bir videoda Credible, Twitter takipçilerine Bitcoin’in muhtemelen parabolik bir dalgalanma için bir taban oluşturduğunu söylüyor. Bitcoin’in 25.000 dolara kadar düşebileceğini ve yine de parabolik rallisinin bir sonraki aşamasını ateşleyebileceğini öngörüyor. En büyük konsolidasyonlar bu parabollerin tabanında gerçekleşiyor. Bitcoin 30.000, 40.000 ya da 50.000 dolara yükselmeye başladığında bu yavaş yükselişin gerçekleşmesi beklenmiyor. Credible, yükselişin hızlı, agresif ve çoğu kişinin beklediğinden daha hızlı olmasını ve birçok kişiyi hazırlıksız yakalamasını bekliyor.

Credible, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkmadan önce önümüzdeki iki ay boyunca dar bir işlem aralığında konsolide olacağına inanmakta. Temmuz ayına kadar, en fazla iki ay sonra, fiyat tekrar yükselişe geçmeli ve 19.300 dolardan 30.000 dolara kadar olan bir başka hareket Bitcoin’i 40.000 dolarlara taşıyabilir. Credible’a göre, Bitcoin 40.000 ya da 50.000 dolara ulaştığında, hiçbir şey onun tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasını engelleyemez.

BTC ağındaki en son gelişmeler neye işaret ediyor?

Bu sırada on-chain analiz firması Santiment, Bitcoin’in BitMEX’te büyük ölçüde açığa satıldığını belirtiyor. BitMEX’teki fonlama oranı en negatif halinde duruyor.  Sonuç olarak Santiment’e göre fiyata karşı büyük bahisler oynanıyor. Verilere göre, ezici bir çoğunluk, Bitcoin’in düşeceğini varsaydığında fiyatların yükselme olasılığı daha yüksektir. Güçlü alım baskısı, açığa satış yapanları piyasadan çıkaran bir short squeeze’e neden olabilir.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi bir diğer analiz firması IntoTheBlock, Bitcoin için on-chain duruma daha yakından baktı. 24.000 dolar civarına kadar mevcut fiyat seviyesinin altında çok fazla tarihsel talep olmadığını tespit etti. Bu durum, BTC fiyatının mevcut seviyelerin altına inmesi halinde güçlü bir alım desteğine sahip olmayabileceğini düşündürebilir. Ancak, 30.000 dolara kadar olan aralıklarda daha güçlü alımlar görülüyor ve bu da uzun vadeli sahiplerin bu seviyelerde satış yapmadığına işaret eden göstergelerle uyumlu.

Kârda olan Bitcoin sahiplerinin yüzdesi geçtiğimiz ay boyunca azaldı ve şu anda Mart ayından bu yana en düşük nokta olan yüzde 64,98’de bulunuyor. Bununla birlikte, bu yıl kârda olan sahiplerdeki benzer düşüşler, artan alım baskısı nedeniyle nispeten kısa sürdü. Yatırımcılar, ABD Merkez Bankası’nın (FED) Haziran ayındaki bir sonraki politika toplantısında karar alma sürecine ilişkin ipuçları için TÜFE açıklamasını takip ediyor. Federal Fon oranı bu ayın başlarında 25 baz puan artırılarak son 16 yılın en yüksek seviyesine çıkarıldı. Yatırımcılar Çarşamba günü en son ABD enflasyon raporunu beklerken, Bitcoin yaklaşık 27.000 dolar seviyesinde yatay dalgalandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir